Letné brigády, práca na leto v zahraničí – všetko, čo potrebuješ vedieť

Ako prebieha výberový proces

Väčšinu pracovných pozícii obsadzujeme na konkurzoch a pohovoroch, kde si priamo zahraničný zamestnávateľ vyberá vhodných uchádzačov a ponúkne im brigádu v zahraničí. Konkurzy a pohovory štandardne prebiehajú od januára do apríla. Tu nájdeš termíny konkurzov a pohovorov na letné brigády alebo dlhodobú prácu v zahraničí.

Mimo týchto termínov je možné získať prácu alebo brigádu na leto absolvovaním telefonického/skype pohovoru so zamestnávateľom alebo akceptáciou zamestnávateľa na základe životopisu. Tu nájdeš aktuálne pracovné ponuky v zahraničí.

Aká je minimálna doba brigády na leto v zahraničí

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že minimálne trvanie letnej brigády v zahraničí sú dva mesiace od začiatku júla do konca augusta, kedy je v letných destináciách vrchol sezóny. Kratšie obdobie akceptujú zahraniční zamestnávatelia len vo výnimočných prípadoch (nástup v strede sezóny, náhrada za iného zamestnanca a podobne).

Optimálna doba pre brigády v zahraničí na leto sú 3 – 4 mesiace (jún – september). Ak si k dispozícii počas leta na takéto obdobie (napr. od 1.6 do 30.9 alebo 15.6 – 15.9), tvoje šance na získanie brigády na leto sú vyššie.

Ideálnym prípadom je, ak nie si časovo obmedzený len na leto, ale si k dispozícii na prácu v zahraničí dlhodobo. V takom prípade máš veľa možností a pracovná ponuka od niektorého zo zamestnávateľov by ťa nemala minúť.

Ako si vybrať tú správnu brigádu na leto

Pri výbere brigády na leto, maj na zreteli, že touto aktivitou budeš tráviť najbližších pár týždňov až mesiacov.