Práca a letné brigády v Španielsku na rok 2020

Prácu a brigády v Španielsku ponúka naša pracovná agentúra v spolupráci s partnerskými agentúrami a hotelmi v Španielsku.

Počas celého roka 2020 obsadzujeme pozície hotelový animátor (športový animátor, detský animátor, animátor allrounder) a hotelový fotograf na Kanárskych ostrovoch, Malorke, Ibize, Menorke a na južnom a východnom pobreží Španielska.

Prečo pracovať v Španielsku?

Zaujímavé platové ohodnotenie. Plat v čistom minimálne 960 € + strava a ubytovanie.

Pozitívne recenzie na sprostredkovanie práce do Španielska.

Práca v nádhernom prostredí pri mori v dovolenkových destináciach.

Príjemná klíma počas celého roka (Ibiza, Malorka, Kanárske ostrovy).

Miesto práce v Španielsku

 • Kanárske ostrovy
  Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, Tenerife
 • Baleárske ostrovy
  Mallorca, Menorca, Ibiza, Formentera
 • Východné pobrežie Španielska
  Girona, Salou, Tarragona, Benidrom, Mojacar a iné
 • Južné pobrežie Španielska
  Andalúzia – Isla Canela, Punta Umbria, Marbella, Malaga a iné
Pracovne ponuky Spanielsko

Pracovné pozície v Španielsku

 • animátor v hoteli
  športový
  detský
  allrounder
  šéfanimátor
 • hotelový fotograf

Ivana, animátorka v Španielsku:

„Posielam pozdrav z Gran Canarie, asi som na najlepšom mieste aké som si vedela predstaviť, len vám chcem dať vedieť, že som tu maximálne spokojná a tuším sa ani nechcem vrátiť domov… je tu nádherne, pracujem s úžasnými ľudmi a proste všetko je super.“

Najbližšie konkurzy na animátorov do Španielska

Bratislava

14.3.2020

Čas: 10:00 hod
Miesto: Hotel Bratislava, Seberíniho 9, 82103 Bratislava

Registrácia účastníkov medzi 9:30 a 10:00 hod.

Bratislava

6.9.2020

Čas: 10:00 hod
Miesto: Hotel Bratislava, Seberíniho 9, 82103 Bratislava

(registrácia účastníkov medzi 9:30 a 10:00 hod.)

Náplň práce

Šéf animátor vytvára a organizuje za pomoci svojho animačného tímu celý animačný program v hoteli a zodpovedá zaň vedeniu hotela. Zadeľuje prácu ostatným animátorom, dozerá na priebeh aktivít a sám sa aj niektorých aktivít zúčastňuje. Moderuje večerné programy vo viacerých jazykoch. Potrebné sú predchádzajúce skúsenosti s prácou animátora.

Detský animátor organizuje program pre deti v rámci Mini Klubu, na pláži, pri bazéne, výlety s deťmi do okolia, večernú animáciu pre deti, tematické večery, diskotéky pre deti, karnevaly, detské show v spolupráci s ostatnými animátormi pod vedením šéf animátora. Zúčastňuje sa aj na večerných animačných programoch.

Športový animátor organizuje predovšetkým športové turnaje a aktivity v priebehu dňa a zúčastňuje sa aj na večerných animačných programoch. Podľa svojej špecializácie a vybavenia hotelového komplexu organizuje aktivity ako plážový volejbal, futbal, tenis, stolný tenis, vodné pólo, boccia, šípky, aerobik, aquagym, strečing, taeboo atď.

Animátor allrounder sa zapája do všetkých animačných oblastí vrátane detskej, športovej a večernej animácie.

Hotelový fotograf v Španielsku má na starosti fotografovanie hostí v hoteli, upravovanie a predaj fotografií v spolupráci so svojimi kolegami. Aktívne vyhľadáva a oslovuje hotelových hostí s ponukou fotenia v priestoroch hotela alebo na pláži. Dohaduje termíny fotení a následne ponúka fotografie a iné predmety s fotografiami hotelovým hosťom na predaj. Hotelových fotografi pracujú prevažne na Kanárskych ostrovoch.

 

Optimálny vek na prácu v Španielsku

18 – 35 rokov

 

Jazykové znalosti

Na prácu v Španielsku sa vyžaduje aktívne ovládanie minimálne jedného cudzieho jazyka (anglicky, nemecky, španielsky alebo francúzsky jazyk).
Ideálna je znalosť dvoch a viacerých cudzích jazykov. U hotelových fotografov postačuje znalosť angličtiny.

 

Ďalšie požiadavky na animátorov a fotografov

 • chuť a motivácia pre prácu s ľuďmi
 • pozitívny vzťah k deťom
 • aktívny vzťah k športu (animátori)
 • príjemný vzhľad a vystupovanie
 • organizačné schopnosti

 

Plat v Španielsku v čistom v roku 2020

960 EUR netto mesačne – hotelový fotograf
1000 – 1050 EUR netto mesačne – animátori
1100 – 1300 EUR netto mesačne – šéf animátor

Okrem platu má zamestnanec zabezpečenú stravu a ubytovanie zdarma.

 

Dĺžka pracovného pobytu alebo brigády v Španielsku

Letná brigáda: 2 – 4 mesiace
Sezónna práca: 5 – 8 mesiacov
Dlhodobá práca: 8 a viac mesiacov
Počas leta 2020 je možná práca v Španielsku aj na 2-3 mesiace, avšak mimo letnej sezóny požadujú španielski zamestnávatelia minimálne 4 mesiace.

 

Pracovná doba

Animátori: práca 8-10 hodín denne, 5-6 dní v týždni, 1-2 dni voľna.

Fotografi: práca 8-9 hodín denne, 6 dní v týždni, 1 deň voľna.

Okrem toho má každý zamestnanec, ktorý pracuje v Španielsku, nárok na dovolenku 30 dní ročne. Pri nevyčerpaní dovolenky ju dostane zamestnanec zaplatenú – to platí  najmä pri brigádach na leto, kedy počas hlavnej turistickej sezóny nie je možnosť  čerpať dovolenku.

 

Ubytovanie a stravovanie

Zabezpečené je ubytovanie zdarma a takisto stravovanie zdarma priamo v hoteli, príp. ubytovanie v apartmánoch v blízkosti hotela.

Stravovanie je formou plnej penzie (raňajky, obed, večera), voda a/alebo nealkoholické nápoje sú v hoteli zdarma.

 

Poistenie v Španielsku

Počas práce v Španielsku majú animátori a fotografi zabezpečené  zdravotné a úrazové poistenie počas práce aj mimo pracovnej doby a animátori takisto poistenie za spôsobené škody pri práci v hoteli.

 

Umiestnenie

Miesto práce v Španielsku určuje po dohode so záujemcom naša partnerská agentúra v Španielsku, ktorá je zároveň zamestnávateľom a môže podľa potreby presunúť animátora do niektorého zo svojich zmluvných hotelov. Hotel nie je zamestnávateľom, len miestom výkonu práce. Umiestnenie dvojice alebo skupinky spoločne v jednom hoteli nie je možné zaručiť. Umiestnenie párov v jednom hoteli nie je možné.

 

Doprava do Španielska

Letenku do Španielska si zabezpečuje každý účastník individuálne. Niektorí zamestnávatelia preplácajú na konci sezóny jednosmernú letenku prípadne časť letenky. Cena letenky závisí od leteckej spoločnosti, sezóny a typu letenky. V prípade záujmu vybaví letenku naša agentúra. Rezervujte si tu letenky do Španielska.

 

Výberové konanie

Väčšinu pracovných ponúk v Španielsku obsadzujeme na konkurzoch a osobných pohovoroch, kde si priamo španielsky zamestnávateľ vyberie vhodných kandidátov a ponúkne im prácu v Španielsku. Tieto stretnutia so zamestnávateľmi štandardne prebiehajú od januára do mája a potom od septembra do novembra, v Bratislave, Prahe alebo Budapešti. Na konkurzoch je možné získať prácu v zahraničí ihneď alebo aj s nástupom do zahraničia o niekoľko mesiacov.

Mimo týchto termínov sa dá získať práca v Španielsku absolvovaním telefonického alebo skype pohovoru so zamestnávateľom prípadne akceptáciou zamestnávateľa na základe životopisu. Tu nájdeš aktuálne pracovné ponuky v zahraničí.

 

Poplatky

Účastnícky poplatok: 100 – 250 €, platí sa až po podpise Dohody o sprostredkovaní práce.

 

Ďalšie očakávané výdaje

Letenka, vreckové na začiatok pobytu v Španielsku.

 

Poznámka na záver

Keďže budeš mať v Španielsku zabezpečenú stravu, ubytovanie a nápoje, tvoja mzda bude predstavovať tvoj čistý zisk. Budeš pracovať prevažne v luxusných hoteloch a kluboch v prekrásnom prostredí pri mori, kam iní ľudia chodia len dovolenkovať.

Dni voľna môžeš stráviť na pláži, alebo podnikať výlety do okolia. Získaš nové kontakty do budúcnosti a zlepšíš si jazykové znalosti. S nami sa ti otvoria dvere do sveta!

Ako prebieha konkurz na prácu animátora v Španielsku.

Ako získať prácu alebo brigádu v Španielsku?

Ak ťa zaujala naša ponuka práce v Španielsku, zaregistruj sa v našej databáze.

 Príď na pohovory alebo konkurz
so španielskym zamestnávateľom.

 Ak si ťa vyberú, balíš kufre a letíš do Španielska.