Práca v Španielsku, Brigáda Španielsko

V spolupráci s partnerskými agentúrami a hotelmi v Španielsku ponúkame prácu a brigády v Španielsku na pozícií hotelový animátor (športový animátor, detský animátor, animátor allrounder) na južnom a východnom pobreží Španielska, Kanárskych ostrovoch a Baleárskych ostrovoch a takisto pre hotelový personál.

Pracovné pozície

  • šéfanimátor
  • športový animátor/ka
  • detský animátor/ka
  • allrounder animátor/ka
  • čašník/čka
  • chyžná
  • recepčný/á
  • pomocný personál do kuchyne

Miesto práce v Španielsku

  • južné a východné pobrežie Španielska (Costa Brava, Costa Blanca, Costa del Sol a iné)
  • Kanárske ostrovy (Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, Tenerife)
  • Baleárske ostrovy (Mallorca, Menorca, Ibiza, Formentera)

Náplň práce

Šéfanimátor vytvára a organizuje za pomoci svojho animačného tímu celý animačný program v hoteli a zodpovedá zaň vedeniu hotela. Zadeľuje prácu ostatným animátorom, dozerá na priebeh aktivít a sám sa aj niektorých aktivít zúčastňuje. Moderuje večerné programy vo viacerých jazykoch. Potrebné sú predchádzajúce skúsenosti s prácou  v hotelovej animácii.

Detský animátor/ka organizuje program pre deti v rámci Mini Klubu, na pláži, pri bazéne, výlety s deťmi do okolia, večernú animáciu pre deti, tematické večery, diskotéky pre deti, karnevaly, detské show v spolupráci s ostatnými animátormi pod vedením šéfanimátora. Zúčastňuje sa aj na večerných animačných programoch.

Športový animátor/ka organizuje predovšetkým športové turnaje a aktivity v priebehu dňa a zúčastňuje sa aj na večerných animačných programoch. Podľa svojej špecializácie a vybavenia hotelového komplexu organizuje aktivity ako plážový volejbal, futbal, tenis, stolný tenis, vodné pólo, boccia, šípky, aerobik, aquagym, strečing, taeboo atď.

Allrounder sa zapája do všetkých animačných oblastí vrátane detskej, športovej a večernej animácie.

Čašník/čka - práca v hotelovej reštaurácii alebo bare. Náplňou práce sú štandardné povinnosti čašníkov - obsluha hostí v hotelovej reštaurácii, bare a iných hotelových prevádzkach. Vzdelanie v danom obore alebo praktické skúsenosti sú vítané.

Recepčný/á – štandardné povinnosti recepčného/nej (front office, back office). Práca pozostáva z denných smien. Potrebné sú základné znalosti práce s počítačom, španielsky a anglicky jazyk.

Chyžná - náplňou práce sú štandardné povinnosti chyžnej podľa požiadaviek housekeeping manažéra daného hotela alebo iného nadriadeného.

Pomocný personál v kuchyni – náplňou práce je pomoc v kuchyni pri rôznych činnostiach, upratovanie, čistenie, umývanie riadov atď.

Administratívny pracovník/čka – administratívna práca  v hoteli (vybavovanie rezervácii, objednávok, telefonátov). Potrebné sú základné znalosti práce s počítačom, španielsky a anglicky jazyk.

Vek

Animátori: 18 – 35 rokov

Ostatné pozície:  18 – 50 rokov

Jazykové znalosti

Animátori: Aktívne ovládanie minimálne jedného cudzieho jazyka (angl., nem., špan., atď,). Ideálna je znalosť dvoch a viacerých cudzích jazykov.

Čašník/čka, recepčný/á,  administratívny pracovník/čka: aktívna znalosť anglického a španielského jazyka.

Chyžná, pomocný personál: základy angličtiny alebo španielčiny.

Ďalšie požiadavky na animátora

  • chuť a motivácia pre prácu s ľuďmi
  • pozitívny vzťah k deťom (práca v Miniklube)
  • aktívny vzťah k športu
  • príjemný vzhľad a vystupovanie
  • organizačné schopnosti

Plat

600-700 EUR netto mesačne – animátor bez skúseností

690-750 EUR netto mesačne – animátor so skúsenosťami v hotelovej animácii, odpracovaných minimálne 3 - 6 mesiacov

750-950 EUR netto mesačne – skúsený animátor, odpracované minimálne 2-3 sezóny

600-1000 EUR netto mesačne - čašník/čka, recepčný/á, chyžná, pomocný personál v kuchyni

1000-1500 EUR netto mesačne - šéf animátor

Dĺžka pracovného pobytu

3 – 12 mesiacov

Pracovná doba

Animátori: práca 8-10 hodín denne, 5-6 dní v týždni, 1-2 dni voľna. Okrem toho nárok na dovolenku 30 dní ročne. Pri nevyčerpaní dovolenky ju dostane animátor zaplatenú.

Ostatné pozície: práca 9-10 hodín denne, 6-7 dní v týždni, deň voľna záleží od konkrétnej pozície.

Ubytovanie a stravovanie

Zabezpečené je ubytovanie a stravovanie zdarma priamo v hoteli, príp. ubytovanie v apartmánoch v blízkosti hotela.

Stravovanie je formou plnej penzie (raňajky, obed, večera), voda a/alebo nealkoholické nápoje sú v hoteli zdarma.

Poistenie

Animátori: zabezpečené je zdravotné a úrazové poistenie počas práce aj mimo pracovnej doby a takisto poistenie za spôsobené škody pre prácu v hoteli.

Ostatné pozície: zabezpečené je zdravotné a úrazové poistenie počas práce.

Umiestnenie

Animátori a čašníci: Miesto pôsobenia animátora určuje výhradne naša partnerská agentúra v Španielsku, ktorá je zároveň zamestnávateľom a môže podľa potrieb presunúť animátora do niektorého zo svojich zmluvných hotelov. Hotel nie je zamestnávateľom, len miestom výkonu práce. Umiestnenie dvojice alebo skupinky spoločne v jednom hoteli nie je možné zaručiť.

Ostatné pozície: niektorý z partnerských hotelov alebo kempingov.

Doprava do Španielska

Letenku do Španielska si zabezpečuje každý účastník individuálne. Zamestnávateľ vypláca na konci sezóny bonus  na letenku 0 – 200 EUR. Cena letenky závisí od leteckej spoločnosti, sezóny a typu letenky. V prípade záujmu vybaví letenku naša agentúra za poplatok 10 EUR + cena letenky. Zarezervujte si tu letenky do Španielska.

Výberové konanie

Záujemcovia o prácu animátora v Španielsku sa musia zúčastniť na niektorom z výberových kastingov/pohovorov, kde si priamo španielsky zamestnávateľ vyberie vhodných kandidátov. Termíny kastingov a pohovorov na prácu v zahraničí.

Iné pozície ako animátor je možné získať absolvovaním osobného pohovoru so zamestnávateľom alebo akceptáciou zamestnávateľa na základe životopisu.

Poplatky

Účastnícky poplatok - 250-350 EUR, platí sa až po podpise Dohody o sprostredkovaní práce.

Poplatok za vybavenie letenky – 10 EUR, len v prípade záujmu uchádzača o vybavenie letenky.

Spôsob platby poplatkov

Účastnícky poplatok je potrebné uhradiť bankovým prevodom na náš účet. Ako variabilný symbol treba uviesť rodné číslo a do správy pre prijímateľa meno a priezvisko.

Ďalšie očakávané výdaje

Letenka, vreckové na začiatok pobytu v Španielsku.

Ako sa prihlásiť

Poznámka

Nakoľko budete mať zabezpečenú stravu, ubytovanie a nápoje, vaša mzda bude pre vás predstavovať čistý zisk. Budete pracovať prevažne v luxusných hoteloch a kluboch v prekrásnom prostredí pri mori, kam iní ľudia chodia len dovolenkovať.

Dni voľna môžete stráviť na pláži, alebo podnikať výlety do okolia. Získate nové kontakty do budúcnosti a zlepšíte si jazykové znalosti. S nami sa Vám otvoria dvere do sveta!