V spolupráci s pracovnými agentúrami v Taliansku ponúkame prácu a letné brigády v Taliansku na pozícii animátor voľného času (športový animátor, detský animátor, animátor allrounder) a takisto pre iný hotelový personál na celom území Talianska.

Miesto práce v Taliansku

Turistické oblasti na celom území Talianska: Sicília, Kalábria, Puglia, Lombardia,  Trentino, Veneto, Toskánsko. Talianska agentúra ponúka takisto možnosť pracovať v iných krajinách: Tunisko, Grécko, Kuba, Dominikánska Republika, Maledivy.

Práca Taliansko – pozície

  • športový animátor/ka
  • detský animátor/ka
  • allrounder animátor/ka
  • hosteska
  • tanečník
  • choreograf
  • speváci, hudobníci, komici alebo tanečné skupiny

Turistické oblasti na celom území Talianska: Sicília, Kalábria, Puglia, Lombardia,  Trentino, Veneto, Toskánsko. Talianska agentúra ponúka takisto možnosť pracovať ako animátor v iných krajinách: Tunisko, Grécko, Kuba, Dominikánska Republika, Maledivy.

Náplň práce

Detský animátor/ka organizuje kompletný program pre deti v rámci Mini Klubu, na pláži, pri bazéne, výlety s deťmi do okolia, večernú animáciu pre deti, tematické večery, diskotéky pre deti, karnevaly, detské show v spolupráci s ostatnými animátormi pod vedením šéfanimátora. Zúčastňuje sa aj na večerných animačných programoch.

Športový animátor/ka organizuje predovšetkým športové turnaje a aktivity v priebehu dňa a zúčastňuje sa aj na večerných animačných programoch. Podľa svojej špecializácie a vybavenia hotelového komplexu organizuje športové aktivity ako plážový volejbal, futbal, tenis, stolný tenis, vodné pólo, boccia, šípky, aerobik, aquagym, strečing, taeboo atď.

Allrounder – práca vo všetkých animačných oblastí vrátane detskej, športovej a večernej animácie.

Hosteska – práca pozostáva z vítania hostí pri príchode do hotela, pri vstupe do reštaurácie a poskytovania  informácii o hoteli. Aktívne sa zúčastňuje niektorých animačných aktivít.

Tanečník/čka – prezentuje nacvičené tanečné show a muzikály pre hotelových hostí. Cez deň sa aktívne zúčastňuje niektorých animačných aktivít.

Choreograf/ka – je zodpovedný za naštudovanie tanečných choreografií v spolupráci s tanečníkmi a animátormi.

Vek

18 – 35 rokov

Jazyk

Aktívne ovládanie minimálne jedného cudzieho jazyka (angl., nem., tal., atď.). Ideálna je znalosť dvoch a viacerých cudzích jazykov.

Ďalšie požiadavky na animátora

  • chuť a motivácia pre prácu s ľuďmi
  • pozitívny vzťah k deťom (práca v Miniklube)
  • aktívny vzťah k športu
  • príjemný vzhľad a vystupovanie
  • organizačné schopnosti

Čistý mesačný príjem

450-500 EUR netto mesačne – animátor bez skúseností

500-700 EUR netto mesačne – animátor so skúsenosťami

500-900 EUR netto mesačne – hosteska

900-1200 EUR netto mesačne – tanečný choreograf, šéfanimátor
speváci, hudobníci, komici alebo tanečné skupiny – platy sú dohadované individuálne

Dĺžka pracovného pobytu

  • 2 – 8 mesiacov

Pracovná doba

9-14 hodín denne / 6 dní v týždni + jeden deň voľna.

Ubytovanie a stravovanie

Zabezpečené je bezplatné ubytovanie a stravovanie priamo v domovskom hoteli, príp. ubytovanie v apartmánoch v blízkosti hotela. Animátori sú ubytovaní prevažne v dvoj- až štvorposteľových izbách s vlastným sociálnym zariadením.

Stravovanie je vo forme plnej penzie (raňajky, obed, večera), voda a/alebo nealkoholické nápoje sú v hoteli zdarma.

Poistenie

Je zabezpečené zdravotné a úrazové poistenie počas pracovnej doby.

Umiestnenie

Miesto práce animátora v Taliansku určuje výhradne naša partnerská agentúra, ktorá je zároveň zamestnávateľom a môže podľa potrieb presunúť animátora do niektorého zo svojich zmluvných hotelov. Hotel nie je zamestnávateľom, len miestom výkonu práce.

Doprava

V závislosti od zamestnávateľa sú dve možnosti:

  • Dopravu (letenku, autobus) si zabezpečuje účastník individuálne. V prípade záujmu vybaví letenku naša agentúra za poplatok 10 EUR + cena letenky. Po odpracovaní celej sezóny zamestnávateľ poskytuje bonus na cestovné náklady 150 Eur. Zarezervujte si tu letenky do Talianska.
  • Letenku tam aj späť zabezpečuje a hradí vopred zamestnávateľ.

Výberové konanie

Záujemcovia o prácu v Taliansku sa musia zúčastniť na niektorom z výberových kastingov, kde si priamo taliansky zamestnávateľ vyberie vhodných kandidátov.

Kastingy na prácu animátora prebiehajú najčastejšie od januára do mája a potom od septembra do novembra, v Bratislave, Prahe alebo Budapešti. Na konkurzoch a pohovoroch je možné získať prácu v zahraničí okamžite s nástupom ihneď alebo aj s nástupom o niekoľko mesiacov.

Poplatky

Účastnícky poplatok – 200 EUR, platí sa až po podpise Dohody o sprostredkovaní práce.

Poplatok za vybavenie letenky – 10 EUR, len v prípade záujmu uchádzača o vybavenie letenky.

Spôsob platby poplatkov

Účastnícky poplatok je potrebné uhradiť bankovým prevodom. Ako variabilný symbol treba uviesť rodné číslo a do správy pre prijímateľa meno a priezvisko.

Ďalšie očakávané výdaje

Náklady na dopravu do Talianska, vreckové na začiatok pobytu.

Ako sa prihlásiť

  • zaregistrujte sa v sekcii Registrácia
  • po pozvaní na kasting potvrďte účasť na ňom
  • zúčastnite sa výberového kastingu

Poznámka

Nakoľko budete mať zabezpečenú stravu, ubytovanie a nápoje, vaša mzda bude pre vás predstavovať čistý zisk. Budete pracovať prevažne v luxusných hoteloch a kluboch v prekrásnom prostredí pri mori, kam iní ľudia chodia len dovolenkovať.

Dni voľna môžete stráviť na pláži, alebo podnikať výlety do okolia. Získate nové kontakty do budúcnosti a zlepšíte si jazykové znalosti. S nami sa Vám otvoria dvere do sveta!